top of page
1/2

Yetkili Yazar

Güncelleme tarihi: 22 May

/

NEDİR?

/

NASIL OLUNUR?

/


maviADA üç kaynaktan beslenir.

1. maviADA'nın yirmi yılında yer almış usta kalemlerin şimdi maviMÜZE'de yer alan yapıtlarından seçmelerden,

2. Artık topluma mal olmuş kültür, sanat ve edebiyatın kendini kanıtlamış yetkin insanlarının eserlerinden,

3. Dergiye zaman zaman katılan konuk üye, yazar ve sanatçıların çalışmalarından,

4. En önemli ve güvenilir kaynaksa YETKİLİ YAZARLAR'ın ürettiklerinden ...


Yetkili Yazarlar deneylerle tanıdığımız, önce insanlığına, dergiye sempatisine, sonra yeteneklerine ve dünya görüşüne güvendiğimiz, her dönem için seçilen türlü roller alarak yönetimi de olduran, derginin yaşaması için katkıda bulunan insanlardır.


Derginin vitrinini, görünen profilini onların imece ve koordineli çalışmaları oldurur.


DERGİDE yayınlarda yazılı olmayan kimi kurallar gözetilir.


Yayın yönetmeni ya da editörler haftalık , aylık yayın programları oldurur, buna göre yayınları planlar. Beklenmedik olgulara göre de önlemler alınır. Konulan yazılar ya da yapıtlar editörler tarafından önce yasal, sonra etik en sonunda da edebi ya da sanatsal olarak filtrelenir, estetik biçimi verilir, yayın yönetmeninin onayıyla yayınlanır.


Dergide yayınları editörler gözden geçirir, küçük hataları düzeltir, dergiye uymayan yazıyı Yayın Yönetmeninin bilgisi dahilinde kaldırır ya da taslağa alır.


Sorun olmayan yazılar sosyal sayfada paylaşılır.


Bazen dosyalar ve özel konular belirlenir. Yetkili yazarların bu çalışmaya önce fikir ve projeleriyle sonra da çalışmalarıyla katkıda bulunması esastır.


*Yetkili Yazarın, dergiyle koordineli hareket etmesi, yönetime kulak vermesi, dergide kişisel tavır ve anlayışını değil, derginin ortak anlayışını benimsemesi, proje geliştirmesi, etkinliklerde ve dergi organlarında yer alması beklenendir.

Dergi de önceliği YETKİLİ YAZARA verir.


YETKİLİ YAZAR yazılarında insiyatif sahibidir; dergiyle eşgüdümle hareket etmesi beklense de her zaman zorunlu değildir, yazısını dilediği zaman yazar, sayfaya ekler ve bütün sorumluluğunu alarak arzu ettiği yerde de paylaşabilir.


Bu yazılar derginin genel çizgisine elbette aykırı olamaz.

Dergi, yazarın yayınladıklarında o günkü dergi yayın politikasına uyan yazılar varsa alır, kendi paylaşım sayfalarında paylaşır.

Yetkili Yazar Nasıl Olunur


Yetkili Yazarlar önce dergiye ÜYE olmalıdır. Dergide beğenilen çalışmaları yer almalı, bir nedenle dergiye katkısı olmalı ya da olacağına inanılmalıdır.

Dergi yönetiminin seçimi, kişinin de isteğiyle YETKİLİ YAZAR daveti yapılır.


Davet edilen üye, direk dergi bloguna erişebileceği gibi, telefon ya da bilgisayarla kendine gelen yazı postalarından biriyle dergiye girdiğinde şöyle bir görünümle karşılaşır."YAZI OLUŞTUR" düğmesine ister telefonda ister bilgisayarda tıkladığınızda önünüze bir yazı sayfası açılacaktır.

Dilediğinizi yazabilir

Dilediğiniz saat ve yerde YAYINLA diyerek yayınlayıp paylaşabilirsiniz.


Bizim size önerimiz, her durumda yazılarınızı yazdıktan sonra mutlaka bir 3. gözün görmesi için bekletin.

Bunu editörlerimiz yapacaktır.

Yok aceleniz var, yazınızı mutlaka yayınlamak istiyorsunuz, YAZIYI TASLAKLARA KAYDEDİN, en az bir gün, o da olanaksızsa hiç olmazsa kendinize bir on dakika zaman tanıyın ve dönüp bakın: Hala düzgün gözüküyorsa yayınlayın.


Merak etmeyin, hala farkına varmadığınız bir ciddi kusur varsa yazıda, editörler bakacak, düzeltecek ya da gerekirse yayından kaldıracaktır.


Sonuçta siz de ailenin parçasısınız ve kusurlu gözükmenizi istemeyiz.

İyi yazmalar


 

BENZER SAYFALAR

/


Etiketler:

40 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentit