top of page
1/1074

Ne de Güzel Başlamıştık

Güncelleme tarihi: 11 Oca 2022
ne de güzel başlamıştık

gül yaprakları niyetineydi şiirler

şarkı şarkı konfetiler

ne güzeldi ne güzel

aşka susuzdum

insana aç

alacaklıydık alacaklı olmasına

sevmek sevilmek yüreğe gerekti de

bu kadarı!

katletmekti bizimkisi

ne çok kanattık onu

ne çok kanadık

bu kadarı hak mıydı bilinmez

ayın döngüsüne öykünmüş gibi

git gellerle yorduk ve yorulduk

baharlar kayıp gitti avucumuzdan

yazlar ve mavi gök

ağırlamış

acıklı kılmıştık

hakkınca hüznü giyinmişti sonbahar

iyiden iyiye bilenmiş olacak

tüm silahlarını kuşanmış da öyle yürümüştü üstümüze

ölümcül derecede

haddinden fazla beyazdı adımladığımız kış

umutları harcadık

bir hışımla kestik

hayallerin tutunduğu o son dalı

yazık ettik

bendeki sonuç enkaz

uyamadım rengine, ahengine

dünyan bambaşka

bakış, duyuş ve hislerin başka

karıştım

dolaşığım

tutuldum kaldım

mükemmelin bende değil

istediğin

olmadı

şiirine uyduramadım dokunuşlarımı


02.20

11 Haziran 2021


Hüznünle Seviyorum Seni


Hüznünle geldin ömrüme ve sağa sola çarparak, yakıp yıkarak, harabelerimin tozunu dumanına katarak girdin gönlüme. yeniden kurdun, cennete çevirdin. Şimdi ne varsa içimde her şey sana dair ve her gece gözlerimden öpüp uyutuyor, rüyalara salıyorsunuz beni.


Sen bilmezsin gelirken ne çok sevinç vardı sende, her zerrende kucak kucak, katmerlendikçe çoğalan ve yaşatan; sendin o, aşktın sen ve bir o kadar da hüzün birikmiş, öfke yığılmıştı ömrüne. Bu ağlak hallerim, sebepsiz, olmadık zaman ve yerlerde siğim siğim sinemi delen gözyaşlarım hep ondan.


Ne olursa olsun hüznünle seviyorum seni. Ah bir bilsen, senden yanaysa gözyaşlarım, tuzu bile bir başka, tahmin edemeyeceğin kadar özel. Dua ve dileklerim eksik değil, canı gönülden ve sana dair...onların, yaşamımın baş harfi yine, hep sen.


Bir gün gelir ellerin soğur düşerse ellerimden ve kalbinin atışları susacak olur da gidersen bu evrenden, yaşayacağıma, çocuk kalıp şen güleceğime, coşup yediveren güller gibi dört mevsim rengarenk çiçek dökeceğime ve iklimsiz olacağıma söz veremem. Hakkın olmayanı ya da elden gelmeyeni isteyemezsin benden.


İnan sanmak ne ki biliyor ve açık açık söylüyorum, senden sonrası olmasın; soluyorsam bile nefessiz, yaşıyorsam öldüm, gülüyorsam ağladım, koşuyorsam kaçıyorum, düştüm sayılayım... gecenin bu saatine ansızın yığılan martı çığlıklarını şahit tutarım ki o andan sonra, ne bende yaşayacak hal kalır ne dünyada yüreğimi sığdırabileceğim temiz ve arı bir yer. Diyorum ya senden sonrası diye bir yer yok, gereksiz...sonum olsun, sonram olmasın. En sonum ol, en sonun ben; bırak, bıraktım gerisi günlük güneşlik yarınlarsa da yaşanmasın...


Gün gelmiş gitmişsen demek, büyük harflerle ve altı çizili olarak yazdığımdır;


''ÖLDÜM''.


Umudum ondan yana, ola ki senden önce gittim, en büyük servetim, tek kıymetlim onlar; elimden tutuğun anları, ilk buseni, sarılmalarını, acısıyla tatlısıyla tüm konuşma ve bir oluşlarımızı, yani sana dair ne varsa alıp götüreceğim yanımda. Bunlar olsun helal kılınmalı bana...son dileğim olacaktır Sezen Aksu'nun şarkısında nakaratlarca ağladığı; ''Sen ağlama'', uzak yakın hiç kimse üzmesin ağlatmasınlar da....sakın!


03.55

13 Haziran 2021

98 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


1/2