top of page
1/2

KONSER

Güncelleme tarihi: 7 Oca 2021


Emir Aksoy uzunca bir aradan sonra tekrar 30 Kasım Cumartesi günü saat 17.00'de Antalya Kültür Sanat'ta müzikseverlerle buluşacak.

Havaların yavaş yavaş soğuduğu ve yazın yerini sonbaharın ardından kışın alacağı bu günlerde Aksoy, yıllardır biriktirdiği şarkıların yanı sıra yorumlamaktan keyif aldığı diğer kıymetli eserleri konsere gelen müzikseverlere seslendirecek. Aksoy'un yeni bir bestesi ve ilk kez yorumlayacağı birkaç güzel parçanın da yer aldığı repertuvara sahip konserde, konuk sanatçıların olup olmayacağı ise sürpriz olacak.

20 TL olan biletler biletantalya.com üzerinden ve AKS gişelerinden temin edilebilir.

---

Emir Aksoy kimdir?

1988 yılında Antalya'da doğdu. Namık Kemal İlköğretim Okulu ve Adem Tolunay Anadolu Lisesi'ni tamamlayan Aksoy, 2005 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişikiler Bölümü'nde eğitim almak üzere İstanbul'a yerleşti. Üniversite, iş hayatı ve müzikle dolu dolu geçen 12 yılın ardından 2017'nin Mayıs ayında eşiyle birlikte tekrar Antalya'ya yerleşen Aksoy, aradan geçen uzun yılların ardından Antalya'daki dinleyicileriyle bağlarını tekrar güçlendirmenin heyecanını yaşıyor.

1998 yılında kurulan ilk grubu Zebani'den bu yana Aksoy sırasıyla Adem Tolunay Anadolu Lisesi Okul Orkestrası, Kallavi, TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu, Emir Bey, Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Kulübü Korosu ve Sakareller başta olmak üzere pek çok müzik projesi ve topluluğunda kurucu, solist, korist veya gitarist olarak yer aldı. 2014'ten bu yana müzikal yolculuğuna kendi adı altında "Emir Aksoy" olarak devam eden sanatçı on yıldan fazla zamandır biriktirdiği bestelerini, sevdiği diğer şarkılarla birlikte bazen tek başına bazen de değerli müzisyen dostlarıyla beraber icrâ etmekten büyük mutluluk duyuyor.

Müzik üretiminin yanı sıra geçtiğimiz yıllarda Pürtelaş 3+1 programının yapım ekibinde yer alan Aksoy, güncel olarak kendi kurduğu karsimuzik.com ve uluslarası müzik keşif platformu beehy.pe'ta alternatif Türk müzik sahnesi hakkında yazılar yazmaya devam ediyor.

Etiketler:

15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments