top of page

"Seni Yazdım"Seni Yazdım,


Filiz Serin.

Gece Kitaplığı yayını. Ocak 2021

*


"Yaşanmış bir farkındalık hikayesi."

Emekli öğretmen olan Filiz Serin kitapta çocukluğunu, gençliğini, ilk orta lise öğrencilik anılarını, İngilizce Öğretmenliği Eğitimini gördüğü üniversite hayatını, öğretmenlik yıllarını, evliliğini ve Caner'in doğumunu kaleme almış. Caner doğduktan sonra Eşi Tıp Doktoru olan Azmi Beyle işleri nedeniyle devamlı yer değiştirmek zorunda kalmışlar. Bu yüzden otizm tanısı konmuş olan Caner'in eğitimi çok sancılı geçmiştir. Yaşamı Ankara - Gaziantep - İzmir üçgeninde geçen Caner, gerek yaşamını, eğitimini, gerekse çok sevdiği piyano derslerini farklı hocalarla çalışarak sürdürmek zorunda kalmış, karşılaştığı engelleri aşmak için mücadele etmiş.


Eğitimli anne babanın Otizmle ilgili derinlemesine bilgileri vardır ama yine de günün birinde Otizmli Çocuk sahibi olacakları hiç akıllarından geçmemiştir. Bu kitabı okurken, otizmli bir çocukla birlikte dünyaya bakmaya başlayacak, ailesinin ve kendisinin engelleri aşmak için verdikleri mücadeleyi, başarılarını ve azmin zaferini göreceksiniz.

Kitapta Caner'in yaşanmışlıklarına ilişkin belgelere, gazete haberlerine ve köşe yazılarına da yer verilmiş.30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

A. KADİR