top of page
1/1082

KARANLIĞI AYDINLAT


Kelimelerin kifayetsiz kaldığı durumlar vardır. Tek yapabileceğiniz bir şeyler ima etmektir. Kelimeler de zaten bir şeyleri çağrıştırmaktan fazlasını yapamaz. Dansın tekrar başladığı andır işte o an.

Wim Wenders-Pina (Pina Bausch’a atfen)

16 Günlük Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele Kampanyası kapsamında Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi, sanatın güçlendirici ve yüceltici gücünü kutlamak için şiddete maruz kalanların da katılımıyla gerçekleşecek olan müzik ve dans dolu bir geceye sizleri davet etmekten mutluluk duyar.

Sizleri adaletin kurumlar aracılığıyla sağlanması gerektiğini; fakat şifa ve gücün müzik ve dansta da bulunabileceğini deneyimleyeceğimiz bu akşamda bize katılmaya davet ediyoruz. DJ Lilith ve sanatçı Cansu Ünal tarafından sunulacak olan bu 3 saatlik müzik  ve dans performansı ile farkındalık yaratırken şiddete maruz kalanlar ile dayanışmamızda bize destek olmak istemez misiniz?

NE ZAMAN: 29 Kasım 2019 Cuma 19:00 – 22:00

NEREDE:       Seğmenler Parkı, Havuzun Yanı

KİM:               19:00 - 22:00 arası DJ Lilith ile deep house müzik seti

19:30’da Cansu Ünal’dan “Arayış ve Güçlenme” adlı dans performansı

Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler Kadın Biriminin Bölgesel ‘Normların Uygulanması, Zihniyetlerin Değiştirilmesi’ programı, Batı Balkanlar ve Türkiye’de dezavantajlı gruplara yönelik olanlar başta olmak üzere toplumsal cinsiyet temelli ayrımcılık ve kadınlara yönelik şiddetin sonlandırılmasını amaçlamaktadır. Program bu kapsamda  yasal çerçevelerin etkili bir şekilde uygulanması; ayrımcı kalıp yargı, anlayış ve inançların dönüştürülmesi ve şiddete maruz bırakılan kadınların ve kız çocuklarının ulaşılabilir ve kaliteli hizmetleri kullanmaları ve bu hizmetler için savunuculuk yapabilmeleri için güçlenmesi amacıyla kadın örgütleri başta olmak üzere sivil toplumu desteklemektedir.


***

*önemli: DUYURU ve tanıtımlar maviADA'nın karşılıksız yaptığı bir kamu hizmetidir. Ne nitelğinden bilgisi ne de eylemle bir ilgisi ya da onayı alkışı yoktur, varsa bir sorumluluğu düzenleyenlerin ve bize gönderenlerindir.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kibele

Comments


1/2
35cf9ce6e5cc2233f62b47f378d28b4e.jpg

mavi

ADA

2002

Hayat ve Sanat

Emek veren herkesin ADAsı