GÖNLÜM HEP BAHAR


Gidilecek yol uzun, yolun sonu meçhul diyerek başlayan yolculuklara çıkıyoruz. Kozasının içinde yaşama kanat açmayı bekleyen kelebekler gibi… Kanadından yakalanmasa eğer, bir günlük sürecek ömrünü özgürce uçarak geçirmek isteyen kelebek... Doğum-yaşam-ölüm kelimelerine yüklediğimiz anlamlar mutlu olma şansımızı etkiliyor. Kelebeği örnek alarak, yaşamın tadına çıkarmak, sahip olduklarımızın farkına varmak için sona ulaşmadan hayatı yaşamalıyız. Kırk yaşına değil de farkındalık yaşına vardıktan sonra yaşanacak zamanın, yenecek yemeğin, hissedilecek sevginin kaliteli olması uğraşı içinde olmalıyız. Beden yorgunluğu uykuyla geçer diyerek, ruhun yorgunluğunu giderecek yollar aramalıyız.Birileri yaşadıklarıyla birileri ise yaşattıklarıyla bize anlam katan dersler veriyorlarsa kıymetini bilmeli.


Seviyorum kelimesinin dudaktan dökülmesini beklemeden kalbe yakın durup fısıltısına kulak kabartmak bunların ilki olmalı... Sevdiğinizin gözlerinin içine bakıp derinleri, çok derinleri görerek dans etmeye hazır ruhun elinden tutup dansa kaldırmalı… Önce kendini sevmekle başlayarak, sevilmeye kollarını açmalı… Sahip olduklarımızın kıymetinin bilerek şükretmeyi unutmamalı…Her insanın hayatında mutluluğa kavuşabilmesi için verilmiş bir saat vardır. O saati kaçırmamalı. Gökyüzünde kayan yıldızı seyrederken dilenen dilekleri gerçekleştirmek için çalışmalı çok çalışmalı…


Oradan oraya uçan bir kelebeği, elinize aldığınız uğur böceğini seyrederken mutlu olabiliyorsanız yaşama sevincinin kırıntılarını hala taşıyorsunuz demektir. Sizi mutlu eden olaylar ya da kişiler size gelmez siz onlara yürüyeceksiniz. Kış mevsiminin soğuk olmasından yakınır dururuz hep. Odamızı ısıtan sobamız, gönlümüzü her mevsim sıcak tutan dostlarımız varsa kim korkar üşümekten.


Ziya Osman Saba’’ Baharı beklerken’’ adlı şiiri tercüman olmuş yazdıklarıma.


‘’O günü görmek için sade bekleyeceğiz, Göreceğiz bir sabah yeşil tomurcukları. Hazırlanıyor gibi, gökyüzü, ufuk, deniz, Bir sabah dökülecek baharların baharı.

Bu bahar yalnız mesut günler taşımaktadır, Baş başa kalacağız kenarında bir suyun, Göz alabildiğine yeşil uzanan çayır, Bir saadet içinde sessiz otlayan koyun.

Bu bahar güleceğiz en içten bir sevinçle, Bir melek oradan bize uzatacak elini.

Beni bırakma kalbim, kalbim sen bana söyle. Ümitlerin en güzelini!..’’

Gönlünüzün her mevsim bahar olması dileğiyle…

26 görüntüleme0 yorum
1s0l.gif

ŞAKASIZ;

artık

KIŞ!..

mavi

ADA

2002

Hayat ve Sanat

Emek veren herkesin ADAsı

861536d39876bb9d5a5ca0fa97dddfb8.gif

<?php include_once("analyticstracking.php") ?>

© 2018 maviADA