DOST-ARKADAŞ DİZELER

En güzel yol dosta giden yoldur Bu yolu kirden çöpten temizle Karanfillerle güllerle doldur. ***

Dost almayı değil vermeyi düşünendir Yanımıza çıkar ummadan gelendir Derdini unutup yüzümüzü güldürendir. ***

Menekşe buldum derede Sordum güzellik nerede Dedi dostluktadır güzellik Arama başka yerde. *** Gel de bak şu halime Bak en güzel kelime; “Arkadaşım ol benim Ver elini elime” ***

En iyi arkadaş, en güzel dost sanattır Sanat bizi güzelliğe uçuran kanattır. *** Dostların çoğu gelip geçicidir Kitabın dostluğu ise kalıcıdır. ** Sakın insanların sözlerine, gülen yüzlerine aldanmayın Düşmanlardan daha çoktur dostların döşedikleri mayın. *** Kalmayınca cepte para Kapanmaz kalpteki yara Bir mum yak boşu boşuna Hadi bakalım dost ara... *** Mektup yazdım dostane Yollamadı postane Hiç dostu olmayanın Yeri olur hastane! *** Bayramı var dostların Yas tutuyor düşmanlar Ödü kopar kurtların Kükreyince aslanlar. *** Dostluktur adım Yoktur yatım katım Ama doyulmaz tadım Değildir barutum bir atım Mutluluğa doğru doludizgin koşar atım.

Bana ulaşmak, benimle buluşmak istiyorsan At sevgi, özveri dolu bir adım. ***

Lale sümbül biçelim, dostlarımızı iyi seçelim. Günümüzde gerçek dost o kadar az ki, Atatürk için söylenen bir dörtlüğü düzeltip şöyle demek geliyor içimden: “Doktor doktor kalksana Işığını açsana Dostluk elden gidiyor Çaresine baksana!” *** Hepinize çağrıda bulunuyorum. Hadi gelin el ele verelim, dostluğu, arkadaşlığı yüceltelim, o has bahçeyi ayrık otlarının bürümesini önleyelim. Essin bahar yelleri Gelsin dostluk günleri Yaşamak olsun gelin Açsın sevgi gülleri.

25 görüntüleme

mavi

ADA

2002

Hayat ve Sanat

Emek veren herkesin ADAsı

<?php include_once("analyticstracking.php") ?>

© 2018 maviADA