ANLADIM


Görüyorum ki sen susacaksın, Ben de susacağım, Yalın titrek bir mum ışığını avutacağız belki... Suskun duvarlara çöreklenmişken çaresizlik Anladım, artık biz hiç konuşmayacağız. Sözlerimiz uzak, lekeli Sözlerimiz maziden çalarken tüm hoyrat öfkeleri, İliksiz kurşuni bakışlarımız nedense hep çıplak...

Anladım, kurumuş dilimize damağımıza Biraz da çocukça sitemler katacağız. Biz hep geçmişin tozunda kalsak da seninle, Taze firik tanesi değil ki hayallerimiz Bu yüzden hep kuru sarı ömrümüz. Uzaktan el sallarken ufkumuza, Biz donuk sonbaharın rüzgarı olacağız.

Ve biliyorum ki, bir yanımızla hep ıssız, Bir yanımızla hep yarım kalacağız...

02 Şubat 1975 Diyarbakır'da doğan Zülküf KILIÇ, çocukluğunu İzmir'de geçirmiş, şimdi ise İstanbul'da yaşamaktadır. Ankara Bando Okullar Komutanlığı Vurmalı Çalgılar Bölümünden 1995 yılında mezun olmuştur ve yirmi beş yıldır kamu görevlisi olarak hizmet vermektedir. Uzun zamandır şiir yazan Zülküf KILIÇ'ın ANLADIM isimli şiiri bir dergide yayımlanan ilk şiiridir. Amatör olarak beste ve söz yazarlığı yapan sanatçı aynı zamanda profesyonel olarak Jazz davulu da çalmaktadır.


mavi

ADA

2002

Hayat ve Sanat

Emek veren herkesin ADAsı

<?php include_once("analyticstracking.php") ?>

© 2018 maviADA