Sevgi Emekle Güzelleşir


Sevgi emekle güzelleşir. Aşk ise sevgi hamurunda yoğrularak pişerek olgunlaşır tatlanır ve kalıcı olur.

Yani sevgisiz aşk sadece tensel haz olur. Onun içindir ki içinde emek olmayan sevgi olmayan aşklar balon köpüğü gibi bitmeye mahkumdur. Oysa aşk, sevdiğiniz kişinin tebessüm eden yüreğinde açar.

Hayat aslında bakış açımıza göre değer kazanmaz mı? Mutluluklar da öyle... Sevgi ile sunulan bir demet papatya mutlu ederken belki diğer tarafta kendisine hediye edilen elmas yüksüğün taşı küçük diye hayıflanıp mutsuz olanlar göreceğiz.

Evin bahçesinde daha doğrusu saksıda çilek ekmiştik. Bir tek çileği kopardık. Aman tanrım mis gibi kokuyor. Aynı gün eşimin manavdan aldığı bir kilo çilek temizlenmiş yıkanmış masada duruyordu. Hiç kimse o çileklere bakmadı bahçeden kopardığımız çileği dörde bölüp yedik. O minicik çilekten aldığımız lezzet inanılmazdı. Çünkü içinde emek vardı. Her gün nasıl büyüdüğünü görmek vardı. İşte onun içindir ki insanın sevdiği emek verdiği şeyler değerlidir. Önemlidir.

Hani Mevlana demiş ya " Marifet taşa bakan gözlerin çiçekleri görmesidir" diye. İşte insanı mutlu eden şeyler sizin bakış açınıza göre anlamlanır. İçinde sevgi ve emek olmayan bir şeyin maddi değeri ile ilgilenmiyorum. Unutmayın hayat sizin sahip olduklarınıza göre değil bakış açınıza göre değer kazanır.

Dünyanın güzelliğine, yaşamın hamuruna sevgi katanlara teşekkürler. Dünya sizlerle güzel.

mavi

ADA

2002

Hayat ve Sanat

Emek veren herkesin ADAsı

<?php include_once("analyticstracking.php") ?>

© 2018 maviADA