Virüs Şakası

En son güncellendiği tarih: 5 Ara 2020


Pandemi hayatımızın tam orta göbeğine düştüğü andan itibaren şaşkın ördekler gibi etrafı seyre daldık. Sosyal mesafeyi öğrenmek için illa ki hasta olmak gerekmiyor. Sosyal medya sağ olsun sürekli mesajlar, videolar ve görsellerle beynimizin en derin noktasına sinyalleri gönderiyor. Sağlık çalışanları bizim kahramanlarımız. Onlara olan vefa borcumuzu nasıl öderiz bilemiyorum. Kendimizi ve sevdiklerimizi bu hastalığa karşı korumak ise en önemli görevimiz olduğunu unutmamalıyız. Evde karantinada olduğumuz günlerde küçük büyük hepimiz sosyal medyadan birbirimizi izlemeye devam ediyoruz. Bize bir şey olmaz rahatlığı ile sokaklarda gezen, sosyal mesafeyi korumayan, hastalığı taşıdığını bilmeden bulaştıran bilinçsiz insanlarla bir arada ihtiyaçlarımızı giderebilmek için çıktığımız bir alışverişte hastalığı kapma ihtimalimizin yüksek olduğunu düşününce psikolojimiz yerlerde.


Hasta olabileceğine hiç ihtimal vermediğim lise arkadaşım sayfasında ''Korona'ya yakalandım'' mesajını yazdığında inanamadım. İnanamayan bir tek ben değildim.Yazılan bütün yorumların sonunda ''şaka yaptım sizi kandırdım'' demesini bekleyenlerden biri de benim. Arkadaşımın hayata bakışı her zaman pozitif ve şakacıydı . Sporcu, hareketli, gökkuşağı renginde kişiliği , eşi evliliği ve sadık köpeği ile maceralarını dillendirmesi yaşama sevincimizi arttırıyordu. Ünlü bir doktorun verdiği bir röportajda bu hastalığa hepimiz yakalanacağız; ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyi dediğini doğrularcasına bunu görmüş olduk. Bizden birinin hasta olduğunu görmek, hastalıkla mücadelelerine tanık olmak işin ciddiyetini hepimize öğretti. Çok şükür hızla sağlığına kavuştuğunu bilmek de ayrıca mutlu etti. Hastalık hakkında dillendirdiklerini hepimizle paylaşması ''korkunun ecele faydası yok mücadeleyi öğrenmelisiniz'' mesajı veriyordu.

Banu'nun hastalık karşısındaki moralli oldukları belli duruşunu anlattığı aşağıdaki yazı bile hepimizi gülümsetti.

Tez zamanda sağlığına kavuşması dileğim..

*


HAYAT ŞAKAYA GELMEZ

''Nekahat döneminin keyfini sürerken.. Sevdiklerime takılayım biraz.. Canım arkadaşlarımı tenzih ederim, bana gelen bazı antin kuntin sorular oluyor kimi zaman, sakın rahatsız olduğumu sanmayın, gülümsetiyor ; -Ay sen gerçekten corona mı oldun? -Yok canım herşey mahsuscuktan, yedin ama nanik Başka biri, -Corona değildir o, ağır garip geçirmişsindir bence..Sen corona olamazsın sporcusun. İnanmıyorum ben, bir hata var o işte.. -Meslek gruplarını seçtiğini sanmam, Charles'ın, Boris'in kulakları çınlasın.. Evet en sevdiğim hobim" corona oldum "demek o ayrı mesele, çekilen tomografi ve doktorun söylediği hep tiyatrodan..Aslında ben Atlantis'ten gelen en şişman deniz kızıyım.. Başkası, -Kimden geçti bu sana? -Wuhanlı bir pazarcıdan 3 tane balık almıştım, ya da (tercihen) Tom Hanks'tan de olabilir, kırmızı halıda yürüyüş yaparken.. Diğeri, -Atlattın ama değil mi? -Yok canım öldüm de ruhum konuşuyor..İçimde besliyorum cefakar virüsümü... -Nasıl geçti peki? -Aşısını buldum mutfakta çorba yaparken, hepinizden gizliyorum.. Başka biri, -Nasıl bişeydi? -Üstümden TIR geçti, kimdi plakasını göremedim.. (Günde 10 paket sigara içmiş hissi, biri seni sağlam boğuyor, baş ağrısı, kasık ağrısı, eklem ağrısı, öksürüğün biraz kanlısı, mecburi yatırıyor, koku hissi de ağzının tadı da yok oluyor, yüzünün rengi siyahlaşıyor, halusünasyonlar başlıyor arada, kocan geliyor annen sanıyorsun) Kişiye göre değişir tabi.. -10 gün sonra test negatif çıkmış nasıl oldu o zaman? -Ya işte 10 günde devrialem, Allah düşmanıma vermesin! TEST ÇOK ŞEYDİR VE HİÇBİRŞEYDİR.. ALDANMA!! ÇOK NET! -Ülser ve böbrek taşı ne alaka? -Bence keldiyeceğim ama, içtiğim ilaçları 20 gün içersen, içinden ejderha da çıkabilirmiş Doktor söyledi ben masumum Dostum ya coronasındır ya değilsindir..Ben valla başka gezegenden değilim(fikren olabilirim de) Odaklan, dikkatli ol sıra sana da gelebilir.. MORAL, SABIR, UMUT, İYİ BAKIM VE İNANÇ herşeyin üzerine tüy diker LA VİTA E BELLA Bitti

32 görüntüleme0 yorum
1s0l.gif

ŞAKASIZ;

artık

KIŞ!..

mavi

ADA

2002

Hayat ve Sanat

Emek veren herkesin ADAsı

861536d39876bb9d5a5ca0fa97dddfb8.gif

<?php include_once("analyticstracking.php") ?>

© 2018 maviADA