Yazarlarımıza

maviADA Yazarlarına...

Başlarken de, hatta arada bir belirtmiştik, yazarlarımız bizim gururumuz, değerli konuklarımızdır. Bu nedenle de ön yargısız gelen, katılan herkese yer verdik, yardımcı olmaya çalıştık, onere ettik, tanıtımını yaptık.

Bir beklentimiz de olmadı.

Hiç mi?

O kadarı yalan olur.

Eğer konuk yazar değil de aramızda yer almayı arzu eden biriyse kişi, beklediğimiz dergiye vefalı olması, tıpkı bizim yaptığımız gibi derginin temel ilkelerine uyması, derginin gelişimine, tanıtımına tabi kendi yazılarının da reklamına katkıda bulunması, söz verdiği gibi en az üç ayda bir de bir ürünle katılımıydı.

Çok mu?

Başka türlü bakın: Sizin bir yazınızı gözden geçirmek, düzeltmek, insan içine çıkar hale getirip dergiye koymak en az bir saatimizi alıyor, o kadar saygıyı hak etmedik mi?

Çoğu arkadaşımız buna uydu. Ne var ki bazı arkadaşlarımız , ne hikmetse bırakın dergiyi tanıtmayı, yayınladığımız yazılarını etiketlediğimiz halde sayfalarında paylaşmıyor. Bazıları birkaç yazı göndermekle yetinip ardını sormuyor. Bazıları bütün ısrarımıza karşın kimlik bilgilerini saklı tutuyor, üye olmaktan bile kaçınıyor. Bazen de dergide yer almak için gayretli ne var ki hangi hesapla yaptığını anlamak zor, derginin aleyhinde konuşmakta bir sakınca görmüyor, karaladığının biraz da kendi olduğunu herhalde farketmiyor. Çünkü imece bir dergi A...kişisi, B kişisi değil, yazarlarıyla bir kimliktir. Beğenmiyorsanız neden katılıyorsunuz ki?

Belki bazılarının kendine göre çok haklı gerekçeleri vardır, ne var ki biz henüz duymadık. Ya da şimdi engin denizlere yelken açmışlardır da biz farkında değiliz. Hem olmamız gerekmiyor, hem de sizin başka ufuklarda da başarılı olmanız bizi ancak sevindirir, fakat yeni sevgililere şirin görünmek için sergilenen nankörlük karakterinizle ilgili net ip uçları da verir, kimsede de güven yaratamazsınız.

Kalıcı dostluklar "acabalarla" yaşayamaz. Böylesi insanlarla hiçbir sağlıklı yapılaşmaya başlayamaz, keyif verici bir birlikteliğe imza atamazsınız, kurduğunuz dünyalar da çabuk yıkılır.

Oysa maviADA onlar yokken de vardı, yok olduklarında da var olacak.

Şükür tüm dünya onlar gibi değil. Gölge etmesinler yeter...

Çok söze gerek yok, bize enerji verecek insanlar gerek, enerjimizi çalacaklar değil.

21 Mart 2020'ye değin maviADA'yı düşkırıklığına uğratanlar ya da bizim alınganlıkla öyle sandıklarımız, kabul edilir bir açıklamayla ve yeni bir yazar, dahası insanlık anlayışıyla bize ulaşırlarsa kuşkusuz seviniriz, ne var ki bunu akledemeyenler ya da akletmek istemeyenler rahat olsunlar, yazıları da kendileri de maviADA sayfalarından o gün silinecektir.

Bizden söylemesi...

*Neden 21 Mart derseniz, Nevruz ya, bahara hazırlık önce temizlikle olur.

maviADA Yayın Yönetmeni

Şenol YAZICI

(www.adadergi.com)

9 görüntüleme

mavi

ADA

2002

Hayat ve Sanat

Emek veren herkesin ADAsı

<?php include_once("analyticstracking.php") ?>

© 2018 maviADA